Międzyparafialne Spotkanie Adwentowe we Wrocławiu

Podziel się tymi informacjami

Po raz czternasty odbyło się Międzyparafialne Spotkanie Adwentowe w Diecezji Wrocławskiej. Zapoczątkowane przez Panią Irenę Jaszynę z Bolesławca oraz ks. Cezarego Królewicza, będącego wówczas proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Legnicy, przez wiele lat pielęgnowane jest przez kolejne Parafie Diecezji.

Do organizacji przyczyniały się Parafie w Jaworze, Świdnicy, Wałbrzychu i Lubaniu. Po raz pierwszy odbyło się ono we Wrocławiu na zaproszenie ks. bpa Waldemara Pytla. Odbyło się 17.12.2016 roku w siedzibie Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji im. wp_20161217_012xks. Marcina Lutra przy ulicy Wejherowskiej 28. W przestronnej auli Centrum znalazło się miejsce dla 150 uczestników przybyłych z dolnośląskich Parafii Ewangelickich.

Po powitaniu przez ks. bpa Waldemara Pytla organizatorzy zadbali o poczęstunek. Specjalny program artystyczny nawiązujący do tematyki spotkania zaprezentowali uczniowie jednej ze szkół prowadzonych przez ECDiE. Przygotowany na to spotkanie śpiewnik pieśni adwentowych posłużył, zgodnie z tradycją tych spotkań, do wspólnego śpiewu. Obecni byli wierni i duchowni z Parafii: we Wrocławiu, Wałbrzychu, Legnicy, Lubaniu, Jaworze, Karpaczu oraz w Jeleniej Górze – Cieplicach.

Ks. bp Waldemar Pytel na kanwie Pisma Świętego podzielił się ze zgromadzonymi refleksją adwentową, którą osadził we współczesnym oczekiwaniu na przyjście Pana, w trudnych bieżących uwarunkowaniach i nadziei, jaką stale przynosi Jezus Chrystus. Biskup Pytel złożył również życzenia świąteczno-noworoczne wyrażając nadzieję na kolejne Międzyparafialne Spotkanie Adwentowe w przyszłym tj. 2017 roku, w roku jubileuszu 500 lat Reformacji.

Za bardzo dobrą organizację i atmosferę tegorocznego spotkania bp Pytel dziękował ks. dyrektorowi Robertowi Sitarkowi oraz jego współpracownikom z ECDiE. Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa prowadzona przez biskupa Pytla.

Uczestnicy spotkania zanim udali się w drogę powrotną do swoich domów i Parafii składali sobie jeszcze życzenia. Był też czas na rozmowy i podsumowania mijającego roku i plany na rok 2017. Dzieci z Parafii w Lubaniu mogły uczestniczyć w tym spotkaniu bezpłatnie dzięki wsparciu finansowemu ze środków przekazanych przez Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP z tytułu 1% OPP za rok budżetowy 2015.

Relacje ze poprzednich Międzyparafialnych Spotkań Adwentowych można przeczytać >>>

Tekst: ks. Cezary Królewicz

Zdjęcia: Bożena Pytel i ks. Cezary Królewicz

Related Images:


Podziel się tymi informacjami