9. Niedziela po Trójcy Świętej 18 08 2019

8. Niedziela po Trójcy Świętej >>>

1. Nabożeństwa 25.08.2019:    

a. w Bogatyni o godz. 9:00

b. w Lubaniu o godz. 11:00

2.

W dawnym kościele ewangelickim w Żeliszowie na Dolnym Śląsku 31. sierpnia 2019 roku o godz. 16:00 odbędzie się dobroczynny koncert na rzecz Perły Żeliszowa, jak dziś nazywany jest ten dawny kościół. Położony na terenie administracyjnym Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Lubaniu dawny kościół jest dziś pod opieką Fundacji Twoje Dziedzictwo. Zaprezentowana będzie w jego wnętrzu muzyka wokalna i instrumentalna okresu romantycznego Schuberta, Moniuszki, Chopina i Schumanna. Koncert zatytułowany – O zachodzie słońca – wykonają: Eleni Ioannidou – śpiew, Angela Ladewig -flet oraz Nuri Ruheibany – fortepian. Współorganizatorem jest Fundacja Kościelna Ewangelickiego Śląska oraz Augusta Ars z Görlitz. Na koncert zaprasza również Parafia Ewangelicka w Lubaniu, aby wspomóc tym samym działania Fundacji Twoje Dziedzictwo w celu zachowania żeliszowskiej Perły.

3.

W dniach 4-6.09.2019 roku nasza Parafia organizuje międzynarodową konferencję naukową – EuCuComm 2019. Konferencja odbędzie się na Zamku Czocha oraz w Lubaniu. W ramach konferencji przewidziana jest 6.09.2019 roku wycieczka szlakiem kościołów granicznych i ucieczkowych. Osoby zainteresowane dodatkowymi informacjami jak i udziałem częściowym bądź w całej konferencji proszone są o kontakt z Parafią (tel.: 602 238 611) do 20.08.2019 roku. Szczegóły można znaleźć również na stronie: www.EuCuComm.eu

4.

7.09.2019 roku nasza Parafia organizuje wyjazd na Dni Spotkań Parafialnych do Forst. Całodniowy wyjazd zorganizowany jest w ramach współpracy Diecezji Wrocławskiej i Okręgu Kościelnego Görlitz Kościoła Ewangelickiego Berlina Brandenburgii Śląskich Górnych Łużyc. Szczegóły na ulotkach dostępnych w kancelarii parafialnej oraz po nabożeństwach niedzielnych. Ulotkę można też pobrać ze strony internetowej: https://luban.luteranie.pl/wp-content/uploads/2019/07/forstx.jpeg

5.

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego prowadzona przez Parafię czynna jest w gozinach kancelaryjnych tj. od poniedziałku do piątku w godz.: 9:00 – 12:00.

6.

Kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 12:00. W sprawach pilnych również poza tymi godzinami.

Dodaj komentarz