Skarbonka Diakonijna 2022

Podziel się tymi informacjami

W 1. niedzielę pasyjną Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce obchodzi Święto Diakonii. Z tej okazji Prezes i Dyrektor Diakonii Polskiej wystosowali swoje przesłanie. Wskazali w nim na wyzwania działalności diakonijnej, szczególnie odnosząc się do sytuacji wojny na Ukrainie. Podziękowali wszystkim zaangażowanym w działalność diakonijną na różnych przestrzeniach oraz zachęcili do udziału w ekumenicznej akcji charytatywnej Skarbonka Diakonijna 2022.

„W tym roku dzień ten przypada w czasie niepewności, w sytuacji wojny toczącej się za naszą wschodnią granicą, kiedy trudno jest mówić o radości świętowania jako takiej. Sytuacja zmusza ludzi do porzucenia swych domów i ucieczki w bezpieczne miejsce” – napisali Wanda Falk i bp Ryszard Bogusz, Dyrektor Generalna i Prezes Diakonii Polskiej, w swym przesłaniu na Święto Diakonii, które w tym roku przypadło 6 marca.

– podkreślili przedstawiciele Diakonii.

Wanda Falk i bp Ryszard Bogusz podziękowali również wszystkim osobom zaangażowanym w prowadzenie działalności pomocowej. „Praca diakonijna nie byłaby możliwa bez setek osób – zarówno pracowników, jak i wolontariuszy parafii, placówek i komisji diakonijnych, docierających do osób w potrzebie. Nie byłaby również możliwa bez wsparcia finansowego. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w każdej z tych przestrzeni!” – napisali.

Skarbonka Diakonijna

Dyrektor i prezes Diakonii Polskiej zachęcili także do udziału w ekumenicznej akcji charytatywnej Skarbonka Diakonijna, która trwa przez cały czas pasyjny, a jej tegoroczne hasło brzmi „Czas miłosierdzia”. Zarówno idea, jak i hasło akcji mają swoje szczególne znaczenie zarówno w sytuacji trwającej cały czas pandemii COVID-19, jak i w obliczu wojny na Ukrainie i związanego z nią kryzysu uchodźczego. W Czasie Pasyjnym jesteśmy zachęcani do tego, aby na nowo zdefiniować to, co jest w życiu ważne i w co warto angażować swoją energię i swoje środki. „Zachęcamy do ograniczenia drobnych przyjemności i zbierania przeznaczonych na nie funduszy do specjalnych skarbonek, które zostaną przekazane Diakonii na realizację projektów na rzecz osób potrzebujących. Zebrane środki zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację osób starszych i dzieci, zakup leków, wsparcie projektów na rzecz uchodźców oraz wszelką pomoc w zależności od potrzeb. Nawet najmniejszy dar złożony do skarbonki ma wielką wartość. Jest wyrazem społecznej solidarności, odpowiedzialności i wrażliwości. Jest wyrazem miłosierdzia” – czytamy w przesłaniu na Święto Diakonii.

Czytaj: Święto Diakonii 2022- przesłanie z Diakonii Polskiej

Plakat Skarbonki Diakonijnej 2022: Diakonia_skarbonka_plakat

Model skarbonki 2022: Diakonia_skarbonka_2022 model

Dane do wpłat: Dane do płatności bankowych i elektronicznych


Podziel się tymi informacjami